Кейси

КЕЙС НА 1.2 МЛРД ГРН. ПЕРЕМОГА

Під час здійснення процедури ліквідації комерційного банку встановлено недостатність майна для покриття вимог кредиторів на суму 1,2 млрд грн. Фонд гарантування вкладів вирішив стягнути з нашого клієнта, як пов`язаної з банком особи, збитки у вказаному розмірі, що були завдані внаслідок нібито неправомірних дій таких осіб, і саме придбання неліквідних цінних паперів призвело до завдання банку збитків. Звісно, що наш клієнт не міг погодитися з такою позицією, тому й звернувся до команди наших юристів.

Позов було подано неналежним позивачем, а також не доведено, що сума заявлених позовних вимог, яка сформована за час роботи банку в різні роки (періоди) діяльності, є наслідком одночасного діяння всіх осіб, які були об`єднані спільним наміром, а заподіяна шкода стала наслідком їх спільних дій. До того ж, позивач пропустив строк позовної давності.

Першу інстанцію відповідачі виграли, але ФГВ не здавався і подав апеляційну скаргу. Ми детально вивчили ситуацію, і зрозуміли, що Фонд посилався на чинну редакцію статті Закону України «Про банки та банківську діяльність» , а на момент перебування співвідповідачів у складі спостережної ради та кредитного комітету банку, ця норма не містила відповідних положень стосовно відповідальності керівників банку за завдані збитки їх діями (бездіяльністю). Не доведено склад цивільного правопорушення, докази не підтверджують ні розмір шкоди, ні правомірність її визначення скаржником, ні взагалі факт її заподіяння відповідачами. Наявність заборгованості клієнтів банку за здійсненими ними операціями за укладеними договорами жодним чином не свідчить про те, що така заборгованість виникла внаслідок діяльності співвідповідачів, оскільки виконання зобов`язань боржником залежить від його волевиявлення та результатів здійснення ним господарської діяльності.

Вивчивши надану у відзиві правову позицію, апеляційний господарський суд визнав, що доводи скаржника викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновків господарського суду першої інстанції, викладених в оскаржуваному рішенні, рішення ухвалено з повним і достовірним встановленням всіх фактичних обставин, а також з дотриманням норм процесуального та матеріального права, у зв`язку з чим, суд апеляційної інстанції не вбачає підстав для зміни або скасування оскаржуваного рішення, за наведених скаржником доводів апеляційної скарги.

ЮК “WINNER” – це перемога!

ПЕРЕМОГА У СПОРІ З ДПС, ДЕ у ДПС ВИРОК ПО 205 і 2 ЕКСПЕРТИЗИ

Податкове право

Юридична компанія «Winner» успішно захистила інтереси національної компанії у судовому спорі з органом Державної податкової служби.

Компанія, яка здійснює господарську діяльність у сфері теплотехніки, уклала договір з постачальником товару. Постачальник належним чином здійснив поставки відповідного імпортного обладнання, за що були проведенні відповідні розрахунки та сплачені податкові платежі. Проте, через 2 роки після завершення господарських взаємовідносин, була проведена податкова перевірка нашого клієнта. Під час перевірки, податковим органом було зроблено висновок про непідтвердження фактичного здійснення господарських операцій з контрагентом, у зв’язку з наявністю вироку суду щодо фіктивності директора та засновника контрагента. У той же час, перевіркою не спростовано фактів реальності здійснення господарських операцій та сплату податкових платежів, які свідчили про прямий зв’язок таких операцій з господарською діяльністю клієнта.

За результатами перевірки був складений акт та винесені податкові повідомлення-рішення на суму донарахувань понад 4,7 млн. грн. Після чого податковою міліцією було зареєстроване провадження за ч.№ ст.212 КК України. У ході даного провадження слідчими податкової міліції було проведено дві експертизи (судово-бухгалтерську і економічну), де було підтверджено суму штрафів підприємцю.

Командою наших адвокатів була вироблена стратегія, що призвела до захисту інтересів клієнта. Внаслідок ефективної роботи за декількома напрямками, судами першої та апеляційної інстанцій податкові повідомлення-рішення були визнані протиправними та скасовані. Це дало змогу захистити інтереси клієнта від протиправних вимог контролюючого органу на вищевказану суму НЕЗВАЖАЮЧИ НА ВИРОК ПО 205 КК УКРАЇНИ ТА ДВІ ЕКСПЕРТИЗИ ПРОТИ НАШОГО КЛІЄНТА.

Слід додати, що це вже не перший випадок у практиці Юридичної компанії «WINNER», пов’язаний зі скасуванням податкових повідомлення-рішень за наявності вироку відносно посадових осіб контрагентів наших клієнтів.

WINNER – ЦЕ ПЕРЕМОГА!

ПЕРЕМОГЛИ ДПС У СПРАВІ ЗА НОВОВИЯВЛЕНИМИ ОБСТАВИНАМИ

Податкове право

Податківці часто намагаються знайти те, чого у підприємця немає. А спроби вигадати нововиявлені обставини – це для нас було щось цікаве. До ЮК “Віннер” звернувся клієнт із проблемою, що органи податкової служби тривалий час не погоджувалися з висновками суддів, прийнятих на користь платника податків. Скасовані податкові повідомлення – рішення не входили до планів ДПС. Так, фіскальний орган двічі намагався поновити судовий розгляд, провівши почеркознавчу експертизу в рамках кримінального провадження і додавши її результати до нововиявлених обставин.

Юристи Юридичної компанії «Віннер» у котрий раз подарували клієнту перемогу у спорі з податковою службою щодо донарахувань на суму 1,7 млн. грн., здійснених за результатами позапланової податкової перевірки.

У судах першої та апеляційної інстанції наші адвокати довели необґрунтованість правової позиції податкового органу, адже наведені ними факти не можна вважати нововиявленими обставинами. Ретельно попрацювавши, ми досягли успіху: відповідачу було відмовлено, а рішення судів першої та апеляційної інстанції, якими були скасовані податкові повідомлення-рішення, залишені без змін.

ЮК “Віннер” – це ваша перемога.

ПОВЕРНУЛИ ПІДПРИЄМЦЮ ТРИРІЧНИЙ БОРГ

Господарське право

До ЮК “Віннер” звернувся клієнт із проблемою, що контрагент уже три роки ігнорує зобов’язання за договором, унаслідок чого утворився борг. Приватне підприємство намагалося владнати ситуацію, не звертаючись до суду, але ФОП лише частково оплатив надані послуги. І клієнт знав, що компанія №1 з господарського процесу, яка має позитивні відгуки і гучні кейси, допоможе йому швидко отримати всю суму.

У договорі сторони передбачили, що для виконання робіт виконавець має право використовувати запасні частини та матеріали, вартість яких включається до вартості виконаних робіт та право власності на які переходить до замовника після підписання сторонами актів виконаних робіт.

Але про цей пункт договору ФОП-замовник ніби забув і відмовлявся оплатити вартість матеріалів.

Більш того, у судове засідання не з`явився, повноважного представника у попередні судові засідання не направляв, про причину неявки суд не повідомляв, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Судові засідання постійно переносилися.

Але нарешті юристи Юридичної компанії “Віннер” переконали суд у правоті клієнта і відновили справедливість, повернувши йому кошти.

ЮК “Віннер” – це ваша перемога.

ПОВЕРНУЛИ ПІДПРИЄМСТВУ 4 МЛН СПЛАЧЕНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

Податкове право

Зареєстрована земля чи не зареєстрована – а податок платіть. Наш клієнт використовував у своїй діяльності 4 земельні ділянки, на яких розташовано майно підприємства.
Підприємство сплачувало земельний податок за всі земельні ділянки, сукупний розмір якого складав 4 мільйони гривень на рік. Податкова служба без заперечень приймала такі платежі протягом року.
Наш юрист надав правову допомогу і виявив безпідставність сплати земельного податку на суму 2 мільйона гривень та можливість повернути чотири мільйони гривень за попередній період.
Підставою такої сплати податку виявилась відсутність зареєстрованого у встановленому законом порядку права власності чи користування земельними ділянками у підприємства з не залежних від підприємства підстав – Київрада затягує роками вирішення питання. А згідно з вимогами ПКУ земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Юрист компанії виклав свою правову позицію у листі до державної податкової служби про надання податкової консультації та наданням роз’яснення, на якій підставі податкова служба приймала від підприємства платежі за неоформлені земельні ділянки. У своїй відповіді податкова служба підтримала позицію юриста та повідомила про звільнення підприємства від сплати такого податку до оформлення права на земельні ділянки та про можливість повернути безпідставно сплачений податок в розмірі майже 4 мільйонів гривень.

ЮК “Віннер” – це ваша перемога.

ДОПОМОГЛИ КЛІЄНТУ У ПЕРЕГОВОРАХ ПІД ЧАС ФОРС-МАЖОРУ

Господарське право

До ЮК “Віннер” звернулася компанія, яка виграла тендер на поставку обладнання та шин з Китаю для державного підприємства.
Влітку 2019 року в деяких провінціях у Китаї були паводок та урагани, тому заводи, які займаються виробництвом потрібного обладнання, були закриті і відновили свою роботу лише через два місяці. У результаті таких непередбачуваних подій українська компанія не змогла вчасно виконати умови договору. Тому вони звернулися до нас із проханням проконсультувати та здійснити юридичний супровід збору необхідних документів для отримання сертифікатів про форс-мажор.
Юристи команди “Winner” допомогли надати сертифікати держпідприємству і значно підсилили позиції наших партнерів в переговорному процесі.
А якщо і почнеться судовий процес, то в нашої сторони є всі шанси на перемогу. Оскільки в переговорному процесі юристи ДП аргументують свою позицію тим, що якщо вони не звернуться до суду, то будуть притягнуті до кримінальної відповідальності з причини халатності, хоча й повністю погоджуються з тим, що шансів в них виграти немає. А це знову непотрібні витрати з бюджету ДП, судовий збір, тощо. Але це вже зовсім інша історія…

Winner – гарантія Вашої перемоги!

ПЕРЕМОГА НАД УКРТРАНСБЕЗПЕКОЮ!

Господарське право

До Юридичної компанії «Winner» звернулося Підприємство з метою оскарження незаконних дій Управління Укртрансбезпеки.
У листопаді Підприємство отримало від Управління Укртрансбезпеки Постанову про застосування адміністративного штрафу. Цим документом контролюючий орган постановив стягнути з Підприємства адміністративно-господарський штраф в сумі тридцять чотири тисячі гривень.
Наші спеціалісти проаналізували ситуацію та всі документи, які на думку службових осіб контролюючого органу підтверджували факт порушення зі сторони Підприємства. Не погоджуючись з інформацією, викладеною в Постанові, юристи «Віннер» склали і подали скаргу, у прохальній частині якої вимагалося скасування Постанови.
У Постанові зафіксовано, що Підприємство допустило порушення ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», та зазначено час і місце вчинення правопорушення: а/д М-14, 75 км., 27.09.2019 року о 15:04. Але ця інформація не відповідає дійсності з таких підстав. Відповідно до «Переліку автомобільних доріг загального користування державного значення», затвердженого Постановою КМУ № 55 від 30.01.2019 року, найменування автомобільної дороги (а/д) з індексом М-14: Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м. Таганрог) (протяжність 691.5 км). Але транспортні засоби, які використовувалися Підприємством, у день порушення не перебували на автомобільній дорозі з індексом М-14.
Окрім цього, до Підприємства не надходило жодних повідомлень про можливий розгляд справи про порушення, за яке стосовно компанії була винесена Постанова. А це грубе порушення п. 26 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», затвердженого Постановою КМУ № 1567 від 08.12.2006 року.
Численні помилки контролюючого органу дали можливість довести, що Постанова підлягала скасуванню, оскільки прийнята з порушенням норм, затверджених «Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті». За результатами розгляду скарги Постанова скасована, а клієнт задоволений роботою юристів “Віннер”.

ЮК “Віннер” – гарантія вашої перемоги!

ЗАХИСТИЛИ ПІДПРИЄМЦЯ-АГРАРІЯ ВІД ПОДАТКОВОЇ

Податкове право

Юридична компанія «Віннер» успішно захистила інтереси підприємця, який займається виробництвом та торгівлею сільськогосподарської продукції, у судовому спорі з Головним управлінням Державної податкової служби.
Підприємець уклав договори з постачальниками товарів, необхідних для здійснення своєї діяльності. Однак, після проведення планової податкової перевірки орган фіскальної служби дійшов висновків про непідтвердження фактичного здійснення господарських взаємовідносини з постачальниками товарів через проблемний правовий статус його контрагентів. І хоча факт поставки товарів був належним чином підтверджений, відповідно до податкового повідомлення-рішення підприємцю були здійснені донарахування на загальну суму 480 тис. грн. Діяльність підприємства була заморожена, власник поніс значні втрати.
Але підприємець вирішив на цьому етапі не звертатися за юридичною допомогою і програв. Суд першої інстанції погодився з позицією фіскальної служби, у той же час, не надав жодної оцінки доказам позивача. У результаті цього у задоволенні позову підприємцю було відмовлено. Виробники, зіштовхнувшись із ситуацією, коли їм потрібна юридична допомога, часто не мають довіри до юристів і вважають, що ті лише заробляють на проблемах аграріїв і не гарантують успіх і позитивний результат вирішення проблеми. Банальна недовіра стає причиною закриття фермерських господарств і цілих виробництв.
На другому етапі підприємець зрозумів свою помилку і звернувся до ЮК «Віннер». Не погоджуючись з позицією суду, адвокати оскаржили рішення першої інстанції в апеляційному порядку. Правова позиція обґрунтовувалась тим, що спірні господарські операції є реальними, відповідають дійсному економічному змісту та підтверджуються необхідними документами, що є свідченням добросовісності товаровиробника при здійсненні вказаних операцій. Головне, що усі бізнесмени, підприємці, виробники повинні запам’ятати – платник податків не може нести відповідальність за невиконання його контрагентом своїх податкових зобов’язань.
Справа завершилася переможно, судом апеляції було скасоване рішення окружного суду та ухвалено нове, яким податкове повідомлення-рішення було визнане протиправними та скасоване. Але скільки згаяного часу, здоров’я та коштів можна було б не витрачати задарма, звернись підприємець за допомогою раніше!

ЮК “Віннер” – гарантія Вашої перемоги.

ДОПОМОГЛИ ПОСТІЙНОМУ КЛІЄНТУ РОЗБЛОКУВАТИ ПН/РК

Податкове право

Хочемо поділитися з вами докарантинними перемогами. Бізнес завжди стикається з викликами. І одним із таких у лютому було блокування ПН/РК.

Постійний клієнт звернувся до нас із проблемою у взаємовідносинах з органами державної податкової служби щодо розблокування податкових накладних. Комісія фіскальної служби заблокувала реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що створило суттєві перешкоди в його роботі.

Адміністративне оскарження рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не призвело до бажаного результату. І юристи податкової практики вирішили діяти більш радикально – підготувати позов до суду. У правовій позиції вказали на нечіткість формулювання підстав зупинення реєстрації податкових накладних, на відсутність посилання на конкретні критерії ризиковості платника податків, що було недостатнім для прийняття рішення про відмову в реєстрації податкових накладних. Крім того, позиція була підкріплена документально.

У результаті рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 лютого 2020 року було визнано протиправним та скасовано рішення комісії про відмову в реєстрації податкових накладних та зобов`язано Державну податкову службу України зареєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ЮК “Віннер” – гарантія Вашої перемоги.