Всі ми бачили повідомлення в готелях «Адміністрація готелю не несе відповідальності за збереження особистих речей». Проте, коли ти плануєш якийсь час знаходитись в такому приміщенні – ти хочеш розраховувати бодай на якусь безпеку в схоронності твоїх речей. Тому ми вирішили розібратись, чи дійсно готель не несе відповідальності за втрату речей, що була здійснена в ньому і як бути в тій прикрій ситуації, якщо речі таки було втрачено.

Питання зберігання речей в готелях регулюється Цивільним кодексом України, а саме ст.975. Тому відповідно до законодавства, готель відповідатиме за збереження речей, які внесла особа, що проживатиме в ньому. При чому, річ набуде статусу «внесеної» лише у випадку, якщо вона знаходитиметься в приміщені, де проживатиме особа, або буде передана працівникам готелю на зберігання (аналогічні умови встановлено спеціальними Правилами №19 від 16.03.2004р.).

Якщо ж Ви залишили речі в коридорі або на рецепції готелю, адміністрація дійсно не буде нести за них відповідальності і компенсацію вартості отримати не вдасться.

Другою обовʼязковою умовою для відшкодування шкоди, завданої втратою речей в готелі, є негайне повідомлення адміністрації готелю про інцидент. Особа не може претендувати на компенсацію її збитків, якщо заявила про втрату речей вже після того, як виїхала з готелю.

Трохи інакше врегульовано питання втрати грошей та інших цінностей в готелі. У звʼязку із підвищеною вартістю таких речей адміністрація готелю буде нести відповідальність за їх втрату лише у випадку, якщо такі речі були окремо передані на зберігання. Під такою «окремою передачею» розуміють передачу для подальшого зберігання речей в сейфі або іншому, додатково захищеному приміщенні. Для компенсації втрачених цінностей і клієнту, і готелю важливо усвідомлювати, що факт передачі цінностей має підтверджуватись (наприклад, квитанцією, ключем від сейфу тощо) якщо адміністрація готелю взагалі надає послуги такого зберігання.

Тож як ми бачимо, за умови належного поводження з речами цілком реально стягнути з готелю компенсацію у випадку їх втрати, проте не забувайте, що схоронність Ваших речей – це перш за все Ваша відповідальність, і чим уважнішими Ви будете – тим менше вірогідність щось потім доказувати з метою отримання компенсації.