Представництво ЄС розкритикувало проект закону про досудової конфіскації. Законопроект про досудової конфіскації, підтриманий Радою в першому читанні, не відповідає стандартам ЄС і не забезпечує право на чесний суд, переконані в представництві ЄС.

Представництво Європейського союзу в Україні розкритикувало прийнятий в першому читанні законопроект №4057, який дозволяє конфіскації “грошових коштів, валютних цінностей і доходів від них до вироку суду” в рамках кримінальних проваджень при відповідних умовах. Про це йдеться в коментарі, наданому представництвом виданню “Європейська правда” і опублікованому в понеділок, 28 березня.

На думку представництва, цей проект закону “не містить достатніх гарантій захисту права власності, яке відповідало б стандартам ЄС і є кроком до введення” жорсткого законодавства (…) без захисту права на чесний суд і право власності “.

У представництві підкреслили, що для уникнення можливих зловживань, ініціативи досудової конфіскації обов’язково мають супроводжуватися посиленням гарантій добропорядних власників, проте в даному проекті такі гарантії відсутні, йдеться в повідомленні.

Проект закону №4057 авторства народних депутатів від “Народного фронту” Юрія Берези, Сергія Пашинського, Тетерева Андрія і Тетяни Чорновол, а також депутатів “БПП” Івана Винника та Артура Герасимова був прийнятий Верховною Радою за основу 17 березня, його підтримали 228 народних депутатів.

Раніше законопроект розкритикували експерти. На їхню думку, ці законодавчі ініціативи депутатів порушують базові принципи правосуддя – як українські, так і міжнародні.