В Україні наразі існує досить багато невирішених корпоративних конфліктів на підприємствах, створених двома особами, з часткою в статутному капіталі 50% у кожного.

Так, наприклад, внаслідок непорозуміння в одному з таких конфліктів до Юридичної компанії “Winner” звернувся клієнт за правовою допомогою. Він інвестував значну суму коштів в спільний бізнес, а партнер відмовився від своїх зобов‘язань у проекті.

Через це засновника компанії, який не виконав зобов’язання, було виключено з числа учасників на зборах. Не погоджуючись з таким рішенням, інша сторона конфлікту та команда юристів звернулися до суду.

Чи законним та справедливим був позов колишнього партнера нашого клієнта? Цікавим є той факт, що це питання неврегульоване на рівні закону, тому неможливо відповісти однозначно. Але ЮК Winner вдалося відстояти інтереси клієнта, внаслідок чого він отримав повний контроль над підприємством, а колишній партнер, який хотів отримувати прибуток з проекту, не інвестувавши в нього нічого, втратив таку можливість. Позиція апеляційного та Верховного суду також на нашій стороні.

Як результат, активи підприємця збільшилися вдвічі, порівняно з до конфліктною ситуацією. Отже, 50/50 – це ще не пат, навіть тут ми досягаємо успіху.