З поступовим переходом світу в мережу інтернет не аби якими актуальними залишаються питання махінації та убезпечення своїх грошових коштів на банківських картках. Як не банально, але більшість інтернет-махінацій з такими коштами безпосередньо повʼязана із недбалістю володільця банківської картки. Тому хотілося б коротко пройтись по основним моментам правил безпеки в таких ситуаціях.

В загальному, всі махінації з банківськими картками називають поняттям «кардинг» – це будь-які дії з використанням банківської картки без згоди її володільця.

Кардинг, в свою чергу, ділиться на декілька видів:

Фішинг – отримання конфіденційних даних банківської карти. Зазвичай використовується за допомогою підставних веб-сайтів. Особа залишає на ньому всі дані банківської картки вважаючи, що вона, наприклад, поповнює мобільний рахунок на офіційному сайті мобільного оператора. Після введення всіх необхідних даних користувач отримує
повідомлення, що операція не може бути проведена з технічних причин, в той час як вся конфіденційна інформація вже попала до рук зловмисників.

Вішинг – отримання конфіденційних даних за допомогою голосових повідомлень.
Найчастіше, «жертві» дзвонить зловмисник під виглядом співробітника банку, і лякаючи тим, що картка буде заблокована дізнається від особи всю інформацію.

Фармінг – отримання конфіденційних даних за допомогою прихованого перенаправлення на підставний веб-сайт і наступного вірусного зараження пристрою. Найчастіше реалізується шляхом направлення повідомлення від «знайомих» з проханням оцінити фото, проголосувати чи щось подібне.

Способи захисту від всіх цих видів шахрайства дуже прості, але від цього не менш дієві:
– Використовувати тільки перевірені інтернет-ресурси. Якщо якийсь сайт викликає у вас підозру – перевірте його за допомогою спеціальних сервісів (чорні списки сайтів-шахраїв) або сайту WHOIS;
– Памʼятайте, що співробітники банків НІКОЛИ не дзвонять своїм клієнтам та не питають в них коди та паролі банківських карток;
– Не відповідайте на листи, які запитують конфіденційні дані;
– Встановіть ліміт на зняття готівки та смс-інформування про всі операції з банківською карткою/

У випадку, якщо ж ви все ж таки стикнулися із кібер-злочинцями – негайно повідомте про це в кібер-поліцію. На сьогодні для цього достатньо заповнити електронну форму заяви.