Одним із нововстановлених факторів блокування/не блокування податкових накладних є позитивна історія платника податків, яка гратиме на його користь.

Сьогодні ми розглянемо, які критерії зроблять податкову історію субʼєкта господарювання позитивною.

  1. На один календарний місяць обсяг операцій з постачання товарів/послуг одному платнику ПДВ не перевищує 150 000,00 грн.
  2. Обсяг постачання товарів/послуг за накладними, що не надаються покупцю, складає більше 50% обсягу постачання за останні 6 календарні місяці.
  3. Обсяг товарів/послуг одного виду, придбаних або поставлених платником ПДВ, є більшим ніж 50% всього обсягу постачання за останні 6 місяців.
  4. Обсяг постачання товарів/послуг за одним кодом УКТ ЗЕД за будь-які 4 календарні місяці з останніх 6 місяців складає 20% сукупного обсягу постачання.
  5. За даними останньої поданої декларації з податку на прибуток залишок основних засобів перевищує 1 мільйон гривень. При чому, дана умова враховується лише у випадку, якщо з 01.01.2017 року на підприємстві не змінювався засновник та керівник.
  6. Площа земельних ділянок, що знаходяться у власності чи орендовані субʼєктом господарювання, дорівнює або більше 200 гектарів.
  7. Підприємство сплачує ЄСВ на кожного працівника в розмірі не менше, ніж 1,5 страхового внеску. Дана умова враховується також лише у випадку, якщо з 01.01.2017 року на підприємстві не змінювався засновник та керівник.
  8. У попередньому звітному році субʼєкт господарювання сплатив податків і зборів на суму більше ніж 5 мільйонів гривень.

Звичайно, наявність даних показників у випадку, якщо самого субʼєкта господарювання буде визнано таким, що має ознаки ризиковості, не врятує від блокування ПН, проте зіграє на вашу користь на інших етапах перевірки податкової накладної.