Сьогодні ми хотіли б зупинитися на такому випадку припинення трудових відносин, як смерть працівника, так як він має свої особливості регулювання.

Недавно в мережі з’явився фото документа, який взбудував масу – хтось із душі сміявся, хтось-то – був перелюб неграмотністю. По етичних зауваженнях ми убрали інформацію про підприємство та дані співробітника):

Як показує практика, багато кадровиків не знають, як правильно оформляти подібний випадок.

В першу чергу, такий працівник навіть формально не звільняється, а робота припиняється у зв’язку з смертю. Датою припинення роботи відповідно відповідає дата смерті співробітника і повинна відповідати даті, вказаному в свідоцтві про смерть. Якщо родичі не надавали цей документ, роботодавець має можливість самостійно, звернувшись до РАГС, отримати таку інформацію.

Во-вторых, навіть в такому випадку роботодавець не має права залишити трудові книжки співробітника у себе. Він зобов’язаний видати її родичам загиблого співробітника, обов’язково під розписку, отримавши від родичів документи, що підтверджують родовід. Якщо родственники не приїхали зняти цей документ, їм слід направляти відповідне письмове повідомлення, але спрямовувати обов’язково з описом вкладень, щоб мати доказів повідомлення таких осіб.

В-третьих, проводиться повний розрахунок та виплата заробітної плати за трудовим договором, який діяв під час роботи співробітника. Фактически грошові кошти при розрахунку також переходять родичам умершего співробітника. В зв’язку з тим, що Кодекс законів про працю не має підстави для припинення договору смерті працівника, співробітника, відповідального за відповідне ведення кадрових питань, слід бути дуже уважним у подібних ситуаціях.