У звʼязку із стрімким стиранням меж завдяки інтернету нікого вже не здивуєш тим, що особою, яка надає Вам рекламні послуги щодо просування Вашого продукту є іноземець (або іноземна компанія). Вибір такого контрагента найчастіше обумовлений більшою доцільністю: він може знаходитись ближче до кінцевого споживача, краще знати внутрішній ринок або мати інші переваги.
Проте не слід забувати і про «страховку» себе під час таких відносин, оскільки найчастіше фактична зустріч між такими контрагентами не відбувається через велику відстань, можливості перевірити таку компанію також дещо обмежені, тож слід піклуватися про свою податкову безпеку усіма можливими методами.
Ми радимо декілька правил, застосування яких допоможе Вам впевненіше відчувати себе при співпраці з нерезидентом в частині надання рекламних послуг.
- Оплата – виключно через уповноважений банк.
Розрахунки з нерезидентом – це завжди зовнішньо-економічні операції, що підлягають валютному контролю. Тому не намагайтеся спростити собі життя і розрахуватись платіжною карткою. Якщо податкова під час перевірки виявить це – штрафні санкції неминучі.
- Мати чітке розуміння місця надання послуг
Місце надання послуг впливатиме на оподаткування ПДВ та податку на прибуток. Причому, що якщо для ПДВ існує окрема стаття – ст..186 ПКУ, то щодо податку на прибуток податківці досі не прийшли до узгодженого рішення, коли саме виникатиме обовʼязок сплати. Тож перш ніж проводити оплату за замовлені рекламні послуги радимо отримати податкову консультацію, яка стане Вашою інструкцією в саме цих правовідносинах.
- Якщо місце надання послуг – Україна, нерезидент повинен мати в ній постійне представництво
Дане правило цілком логічне, оскільки якщо надавати послуги в конкретній країні – необхідно мати законні підстави для ведення підприємницької діяльності в цій країні. Таке представництво на загальних підставах платитиме податок на прибуток і може бути платником ПДВ (якщо ні – ПДВ сплачуватиме резидент).
- Знову про ПДВ
Якщо рекламні послуги резиденту надає нерезидент – такі послуги є обʼєктом оподаткування ПДВ. Якщо резидент нерезиденту – ні.
Як бачимо, навіть з розвитком цифрових технологій не слід забувати про базові правила безпеки під час ведення бізнесу, зважаючи на специфіку роботи податкових органів в нашій країні. Тож перш ніж укласти договір з нерезидентом – детально прорахуйте, які податки і в яких сумах Вам потрібно буде сплатити і зробіть все, щоб належним чином задокументувати ці правовідносини.