В липні 2017 року набрав чинності новий порядок щодо порядку розгляду скарг на рішення комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних (Постанова КМУ №485 від 04.07.2017).

У звʼязку з цим хотілося б розглянути основні моменти такого оскарження.

Протягом 10 днів платник податку, який не згоден з винесеним рішенням про відмову в реєстрації податкової накладної (або розрахунку коригування до неї), може подати скаргу на нього до Державної фіскальної служби. Як завжди, якщо останній день строку є вихідним (святковим), він переноситься на наступний робочий день.

Скарга подається виключно в письмовій формі (рекомендуємо подавати скарги такого типу особисто, або ж надсилати поштовим відправленням, але обовʼязково рекомендованим листом з описом вкладення).

Обовʼязкові реквізити скарги

– Найменування та податкова адреса скаржника;
– Податковий номер;
– Реквізити рішення комісії ДФС, що оскаржується;
– Обґрунтування незгоди із рішенням комісії ДФС;
– Інформацію про те, чи оскаржувалось рішення в суді;
– Вимоги скаржника;
– Адресу, за яким буде направлене прийняте після розгляду скарги.

Також, для обґрунтування своїх вимог скаржник може долучати до скарги документи (їх копії), які, на його думку, підтверджують його позицію.

Слід памʼятати, що якщо скарга підписується та/або подається уповноваженим представником  скаржника, до матеріалів необхідно долучити підтверджуючий повноваження документ (найчастіше – довіреність).

До прийняття рішення по скарзі скаржник має право відкликати свою скаргу або відмовитись рід неї, після чого комісія ДФС залишає скаргу без розгляду. Якщо ж скаргу не було відкликано, комісія ДФС або задовольняє її і скасовує оскаржуване рішення, або відмовляє в задоволенні, в наслідок чого рішення залишається чинним і без змін.

Скарги розглядаються протягом 10 календарних днів без права подовження такого строку.

Рішення, прийняте за результатами розгляду скарги, може бути оскаржене в суді.
Задоволення скарги має наслідком реєстрацію податкової накладної (або розрахунку коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних.